Nowy dualfix

Nowy Rok zawsze niesie ze sobą sporo ciekawych nowości. Nie mam tu na myśli szybujących cen, chociaż one też dają się czasami we znaki.

Jedną z nich jest nowy model fotelika ze stajni Britaxa – Dualfix I-Size. Jest następcą starszego i mniejszego Dualfixa.

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest większy, ale dopiero po zmierzeniu okazuje się, że całkiem sporo. Odległość od siedziska do najwyższego punktu ułożenia pasów naramiennych zwiększyła się o 6cm. Jest też wyższy – od siedzenia do końca zagłówka różnica wynosi aż 7cm. Biorąc pod uwagę te różnice można śmiało założyć, że nowy Dualfix I-Size będzie woził dziecko plus minus rok dłużej, niż potrafił to jego starszy brat!

 

Idziemy dalej – baza. Zmieniła kolor na czarny i stała się łatwiejsza w obsłudze. Przyciski umożliwiające obrót siedziskiem umieszczone są po obu stronach bazy, a nie pośrodku jak to miało miejsce w poprzednim modelu. Zrezygnowano też z przycisku „zmiany kierunku jazdy”. Teraz wszystko możemy wykonać jednym ruchem.
Fotelik otrzymał też nową ramę antyrotacyjną. Ma inny kształt i – co najważniejsze – jest regulowana, dzięki czemu zaprzemy ją w dużo większej ilości samochodów, niż nieruchomą poprzedniczkę. Jest też nowy rodzaj nogi, ale działa podobnie, więc nie ma o czym mówić.
Fotelik posiada oczywiście funkcję obrotu o 360 stopni, celem łatwiejszego wsiadania i wysiadania z fotelika.

Zmieniła się też wkładka dla maluszka. Czy nadaje się ona od urodzenia? Raczej nie, ale to zweryfikuje czas. Jest grubsza i w pełni regulowana na szerokość i głębokość. Nawet zagłówek można dostosować do każdej wielkości główki. Pod dzieckiem jednak włożona jest twarda wkładka styropianowa. Hmm...

Ogólnie bardzo na plus. Ma 6 pozycji od siedzącej do spoczynkowej, co pozwala na wygodne ułożenie dziecka również na tych bardziej pochyłych kanapach. Nową rączką do regulacji wysokości zagłówka operuje się szybciej i wygodniej, niż starym sznurkiem z kółkiem na końcu ;)

Na plus również jeszcze jedna wiadomość – Swingfix I-Size – brat bliźniak Dualfixa I-Size, z możliwością obrotu tylko o 90 stopni, fotelik montowany tylko tyłem, przeszedł pozytywnie szwedzki Test Plus instytutu VTI. Tak więc montując Dualfixa tyłem, osiągamy najwyższy standard bezpieczeństwa i wygody.

Nowy dualfix

ul. Korony Północnej 17A (Rostocka)

71-781 Szczecin - Warszewo

tel. +48 784 503 938

Strona używa cookies Dowiedź się więcej