Targi Kids' Time 2018 - nowości z Kielc

Na kieleckich targach branżowych, odbywających się każdego roku w lutym, zawsze jest co oglądać. Jedni producenci wprowadzają nowe, ulepszone modele, inni zmieniają kolorystykę i liftingują starsze.

Poniżej krótka relacja z tego, na co warto było zwrócić uwagę:

Norweska firma BESAFE pochwaliła się nowym modelem fotelika 15-36kg. Wróć! Właściwie 100-150 cm wzrostu. Bez limitu wagowego. A przynajmniej tak twierdzą. Panie i Panowie, oto pierwszy na świecie fotelik dla starszaków homologowany wg I-Size:

Nazywa się Izi Flex Fix I-Size. Zmian nie ma jak wymienić, bo to nowy model :)

W czym jest taki fajny? Zacznijmy od góry:

 • ma wypukło wyprofilowane plecy, dzięki czemu nie będzie opierać się o zagłówek samochodowy, a co za tym idzie, nie trzeba będzie go usuwać, jak w innych fotelikach tego przedziału:

 • za zagłówkiem jest też ukryta rączka, pozwalająca na bezpieczne i pewne przenoszenie fotelika;
 • ochronę boczną stanowią absorbery w postaci SIP+ oraz miękkich ścianek bocznych fotelika;
 • wykonano też nowe, zgrabniejsze pokrętło regulacji wysokości zagłówka:

 • istotne i innowacyjne jest to, że te szare boczki można ściągnąć, aby pomieścić obok siebie 3 takie foteliki na jednej kanapie!
 • siedzisko ma regulację pozycji spoczynkowych, które łatwo może ustawić sobie nawet dziecko, zanim się zapnie:

 • przebieg pasa po brzuchu jest uniemożliwiony dzięki specjalnemu ściągaczowi:

Ogólnie Norwedzy się postarali. Fotelik na żywo jest naprawdę ładny. Ma też specjalną nakładkę na pas, która nie tylko absorbuje energię uderzenia czołowego na klatkę piersiową, ale też zapobiega opadaniu głowy dziecka podczas snu.

Fotelik ma być dostępny w naszych sklepach już od marca, więc wtedy będziemy mogli oceniać go już praktycznie w samochodach. 

Oprócz dużego, Besafe pokazał też nowy kolor i nowy rodzaj wykończenia swojego flagowego małego fotelika - Izi Go Modular:

Na pierwszym planie nowe, na drugim starsze wykończenie.

 

KIDDY - REAKTYWACJA

Niemiecka firma Kiddy powraca w wielkim stylu po dłuższej przerwie, prezentując nową, bardziej zaawansowaną technologicznie wersję fotelika Evoluna I-Size.

Fotelik dla niemowlaka Kiddy Evoluna I-Size 2 otrzymał dodatkowe, jeszcze mocniejsze absorbery uderzenia bocznego oraz usztywnienia i dodatki we wkładkach wewnętrznych. Dzięki zmienionym kształcie rączki zajmuje 6,5cm mniej miejsca pasażerowi z przodu przy pozycji rozłożonej niż poprzedniczka.

Pierwsza nowa wersja, druga starsza:

 

Pokazana została też nowa edycja kolorystyczna, nazywana Grey Melange. Można tu wybierać nawet kolory pasów wewnętrznych. Na zdj. orange:

 

AVIONAUT

Przygotujcie się na bombę: Pierwszy fotelik polskiej produkcji z zaliczonym Testem Plus!

Jeszcze kilka lat temu, kiedy P. Karwala wprowadzał na rynek Glidera, czyli takiego polskiego Tobiego ale do 25kg, nikt nie przypuszczał, że ta ekipa zrobi coś tak ładnego, praktycznego i bezpiecznego! Po wymiatającym lekkością, designem i wkładką Pixel Ultralite stworzyli coś na miarę światowego poziomu.

Koncept, którego nie powstydziłaby się światowa czołówka:

Na jedną bazę (w środku) wchodzą 2 fotele - ważący 2,5kg Ultralite I-Size dla noworodka oraz AeroFIX, homologowany od 0 do 17.5 kg (67-105cm) montowany tyłem lub przodem:

Uwaga: Jeśli macie już Ultralite na szarej bazie bez ramy antyrotacyjnej, producent za darmo wymieni Wam ją na nową, byście mogli korzystać również z kolejnego fotelika na tej samej bazie!

 

BRITAX-ROMER

Britax wyskoczył z kilkoma nowościami, ale większość już jest na rynku, więc pokażę Wam tą, której nie ma:

Max-Way Plus

Kolejna odsłona znanego i cieszącego się popularnością fotelika 9-25kg tyłem do kierunku jazdy z Testem Plus.

Czym się różni od poprzednika? Kilkoma szczegółami:

 • dodatkowa, regulowana osłona boczna SICT, mająca wytracać więcej energii uderzenia w bok pojazdu:

 • na zdjęciu nie widać, ale pod tapicerką czuć, że plastik nie odgina się już tak mocno pod naciskiem ręki, jest solidniejszy. Tapicerka również jest sztywniejsza i sprawia wrażenie bardziej wytrzymałej;
 • zagłówek został pogłębiony, aby głowa malucha nie miała zbyt dużo luzu, jak w poprzedniku. Sprzyja to jeszcze lepszej ochronie głowy:

 • nowy wzór ochraniaczy pasów barkowych:

Poniżej zdjęcie ze szkolenia z Markiem Bennettem, ekspertem produktowym z Britaxa. Tu akurat pokazuje Dualfixa I-Size, ale jego już opisywałem w innym artykule :)

Nowy Max-Way Plus dostępny w sprzedaży od maja b.r.

 

MAXI - COSI

Ten holenderski gigant pokazał na swoim stoisku nową "łupinkę", nowego starego RWF i bazę, którą już wszyscy znają, ale pod nową nazwą.

Tak czy inaczej są też nowe możliwości, a to cieszy zawsze najbardziej :)

Rock: nowy fotelik dla niemowlaków, homologowany I-Size do 75cm lub 12kg.  Wypośrodkowany między Pebble a Pebble Plus:

Cena też pomiędzy - około 699 zł.

Wygląda podobnie do Pebble Plus, ale diabeł tkwi w szczegółach. Fotelik w przeciwieństwie do braci ma guzik do luzowania pasów uprzęży. Ma też inną wkładkę - usztywnioną z każdej strony, gruby klin dla noworodków świetnie wypełnia zagłębienie sprawiając, że dziecko ma płaską pozycję plecków. Fotelik ma też bardziej miękkie ścianki absorbujące od Pebble Plus'a:

Baza, znana z modelu Familyfix XP służy teraz już od urodzenia, dostała nową nazwę i razem z fotelikiem Rock i Pearl One tworzy nowy koncept - od początku do końca tylko tyłem do kierunku jazdy (45-105cm). Jej nowa nazwa to Familyfix ONE I-Size:

Skandynawskiego Pearl XP zastąpi Pearl ONE. Można go zamontować tylko tyłem i nie różni się w budowie niczym od Pearl XP i 2wayPearl poza jednym małym szczegółem - wkładką zmiękczającą pod plecki:

Maxi-Cosi pokazało również nową odsłonę starego jak świat fotelika Tobi. TobiFix, czyli Tobi na isofixie, służy do 18kg, przodem do kierunku jazdy:

Jak widać wyżej, TobiFix to zupełnie inny fotelik od poprzednika. Ma inny kształt, zagłówek, sposób regulacji i nowe klamry do zapinania maluchów. I jest niewiele droższy. 

MC pokazało też nowe, pastelowe kolory Pebble Plusa:

 

Na koniec amerykańska myśl techniczna - DIONO.

Diono pokazał nowy fotelik 15-36kg. mXT - taki odchudzony Monterey. Nie ma złączek do Isofixu, ale ma pasek do łapania fotelika za oparcie kanapy, więc nie trzeba pamiętać o jego przypinaniu, gdy dziecka nie ma w środku. Nie ma też plastikowych prowadnic pasa biodrowego i posiada inne uchwyty na kubek. Poza tym to prawie ten sam fotel. Ma regulację szerokości ramion i wygodne, duże siedzisko. Jest 100 zł tańszy od Montereya:

To by było na tyle. Wkrótce pojawią się też inne nowości, ale o tym na razie nie ma co pisać, bo terminy dalekie :)

Targi Kids' Time 2018 - nowości z Kielc

ul. Korony Północnej 17A (Rostocka)

71-781 Szczecin - Warszewo

tel. +48 784 503 938

Strona używa cookies Dowiedź się więcej