Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 784 503 938

Czym są foteliki obrotowe do auta?

Każda podróż dla dziecka może być świetną przygodą. Warto zadbać o to, aby odwiedzać interesujące i pobudzające wyobraźnię maluszka miejsca, a także zatroszczyć się o jego komfort. Co więcej, dla rodziców priorytetem powinno być bezpieczeństwo pociechy. O jedno i o drugie pozwolą zadbać foteliki obrotowe do auta. Czym się wyróżniają? Kiedy dobrze na nie postawić?

 

Foteliki obrotowe — czym są i jakie mają zalety?

Foteliki obrotowe przypominają klasyczne siedziska dla dzieci do samochodu, jednak są wyposażone w specjalną podstawę. Ta pozwala na ich ustawienie nie tylko przodem, lecz także tyłem do kierunku jazdy bez konieczności przestawiania całego produktu. Najczęściej są one przeznaczone dla dzieci w wieku od 6. miesiąca życia do około 4 lat. Warto podkreślić, że podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jest dla malucha 5 razy bezpieczniejsze, a także z reguły znacznie wygodniejsze niż jazda w foteliku skierowanym przodem do kierunku jazdy.

Pociecha ma szansę swobodnie oglądać mijane krajobrazy, co sprawia, że każda wycieczka staje się dla niej jeszcze bardziej interesująca. Z kolei możliwość podparcia nóg to gwarancja wygody. Warto podkreślić, że foteliki obrotowe zapewniają też komfort rodzicom podróżujących w nich dzieci. Po odwróceniu ich w kierunku drzwi lub przedniej części auta, gdy jest 3-drzwiowe, prawidłowe posadzenie oraz zapięcie pociechy staje się znacznie łatwiejsze. Pomagają Wam zwłaszcza, kiedy borykacie się z problemami natury chorego kręgosłupa. Wtedy przyda Wam się to zawsze, choćby miało starczyć na krócej, niż zakładacie.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika do auta?

Należy pamiętać o tym, że każdy fotelik, niezależnie od jego rodzaju powinien być dopasowany do dziecka, a dokładniej — do jego wagi, wzrostu i proporcji oraz wieku. Dzięki temu zyskamy pewność, że jest dostosowany do potrzeb pociechy, a co za tym idzie, nie będzie służyć zbyt krótko. Dobrze również zwrócić uwagę na dodatkowe poprawiające komfort i bezpieczeństwo wyposażenie, jakie oferuje wybrany model. Doskonałym wyborem są te, które mają np. dodatkową ochronę boczną, wentylowane siedzisko, by dziecka nie wyciągać mokrego od potu oraz są pasujące do naszego auta i łatwe w obsłudze.