Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 784 503 938

Blog

kolorowe foteliki dziecięce

Fotelik samochodowy – nowy czy używany?

Decydując się na zakup fotelika samochodowego dla swojego dziecka, warto zastanowić się, czy lepiej wybrać nowy, czy używany model. Wybór ten może mieć wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie i komfort naszego malucha podczas podróży samochodem. W poniższym artykule przedstawiamy argumenty przemawiające za zakupem nowego fotelika samochodowego oraz omawiamy zagrożenia związane z używanymi modelami.

Czytaj więcej

fotelik w samochodzie

Jak zamontować fotelik: przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Odpowiednie ustawienie fotelika ma kluczowe znaczenie dla ochrony malucha w przypadku kolizji, dlatego warto dowiedzieć się, jak prawidłowo zamontować ten element.

Czytaj więcej

mandat

Jakie konsekwencje grożą kierowcy za brak fotelika dziecięcego?

Bezpieczeństwo dzieci podczas jazdy samochodem ma kluczowe znaczenie. Nic więc dziwnego, że w Polsce obowiązują surowe przepisy regulujące stosowanie fotelików samochodowych.

Czytaj więcej

testy

Jak testuje się bezpieczeństwo fotelików dla dzieci?

Zgodnie z przepisami Kodeksu drogowego każde dziecko powinno być przewożone w odpowiednim foteliku. Dzięki temu można zwiększyć bezpieczeństwo maluszka. Należy jednak pamiętać, że aby tak było, konieczne jest znalezienie odpowiedniego modelu tego produktu. Skąd czerpać informacje na temat poszczególnych wariantów?

Czytaj więcej

dziecko w foteliku samochodowym

Czym są foteliki obrotowe do auta?

Każda podróż dla dziecka może być świetną przygodą. Warto zadbać o to, aby odwiedzać interesujące i pobudzające wyobraźnię maluszka miejsca, a także zatroszczyć się o jego komfort. Co więcej, dla rodziców priorytetem powinno być bezpieczeństwo pociechy. O jedno i o drugie pozwolą zadbać foteliki obrotowe do auta. Czym się wyróżniają? Kiedy dobrze na nie postawić?

Czytaj więcej

fotelik z dzieckiem

Dlaczego dzieci powinny być przewożone w foteliku tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej się da?

Jednym z trudniejszych wyborów dla rodziców jest ten dotyczący fotelika samochodowego dla dziecka. Dobór odpowiedniego produktu ma kluczowe znaczenie w kontekście bezpieczeństwa podróżowania autem. Rodzice, którzy spodziewają się pierwszej pociechy, zwykle mają wiele wątpliwości co do tego, jaki fotelik będzie najlepszy. Dlaczego tak jest i jakie znaczenie w kontekście bezpieczeństwa ma montaż fotelika tyłem do kierunku jazdy?

Czytaj więcej

mama zapina dziecko w fotelik

Kiedy zmieniać fotelik dla dziecka?

Bezpieczeństwo wszystkich pasażerów podczas jazdy samochodem jest najważniejsze, dlatego trzeba o nie zadbać również w przypadku najmłodszych podróżników. W związku z tym należy zainwestować w kupno fotelika. Tę kwestię reguluje też Kodeks Drogowy mówiący o tym, że dziecko do 150 centymetrów wzrostu powinno podczas jazdy być w foteliku. Jaki model będzie odpowiedni dla niemowlaka, malucha i starszego dziecka?

Czytaj więcej

fotelik dla dziecka

Z bazą czy bez, czyli jak kupić fotelik dla niemowlaka?

Rodzice, którzy oczekują na narodziny dziecka, kompletują wyprawkę, która jest niezbędna od pierwszych dni życia. Kluczowym kryterium podczas wyboru wielu akcesoriów dla maluszka jest ich bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

montaż fotelika

Jak prawidłowo montuje się foteliki dla dzieci w autach?

Właściwie zamontowany fotelik i prawidłowo zapięte dziecko to nie tylko gwarancja wygodnej i komfortowej jazdy dla malucha, ale również bezpieczeństwa podczas kolizji czy wypadku.

Czytaj więcej

Dzieci w fotelikach  w samochodzie

Jak dobrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego z reguły jest bardziej problematyczny, niż mogłoby się nam wydawać.

Czytaj więcej

foteliki

Kiedy zmienić fotelik na większy?

Zasada jest jedna – jak najpóźniej, ale nie za późno. To, że wystają dziecku nóżki lub że siedzi samodzielnie, nie jest w żadnym wypadku kryterium do zmiany!
Kiedy więc można wymienić mały fotelik na większy?

Czytaj więcej

Jak dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka?

Jak dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka?

To pytanie spędza sen z powiek. Rodzą się wątpliwości:

  • Jaki model? Jakiego rodzaju? Jakiej firmy?
  • Jak montowany? Zwyczajnie na pasy, a może da się inaczej?
  • Ile to kosztuje?

Czytaj więcej

Jak dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka?

Przewoź dziecko TYŁEM do kierunku jazdy

Część z Was wie, część nie.
Od urodzenia dbacie o bezpieczeństwo swojego maluszka, chcecie dla niego jak najlepiej. W pierwszym foteliku (tzw. "nosidełku”) zapinacie go zawsze tyłem do kierunku jazdy – RWF

Czytaj więcej