Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 784 503 938

Jak testuje się bezpieczeństwo fotelików dla dzieci?

Zgodnie z przepisami Kodeksu drogowego każde dziecko powinno być przewożone w odpowiednim foteliku. Dzięki temu można zwiększyć bezpieczeństwo maluszka. Należy jednak pamiętać, że aby tak było, konieczne jest znalezienie odpowiedniego modelu tego produktu. Skąd czerpać informacje na temat poszczególnych wariantów?

 

Testy ADAC prawdę o foteliku powiedzą — czy na pewno?

Samodzielnie nie jesteśmy w stanie ocenić, czy dane foteliki dziecięce do samochodu gwarantują maluchowi bezpieczeństwo. Powinniśmy za to sprawdzić wyniki profesjonalnych testów zderzeniowych. Najczęściej osoby szukające tego typu produktów sięgają po wyniki tych przeprowadzonych przez ADAC. Zgodnie z przyjętą skalą, najlepsze produkty otrzymują ocenę 0,5, a najgorsze — 5,5. Ważne pozycje to przede wszystkim ochrona w zderzeniu bocznym, a także czołowym.

Jeżeli przy zakupie planujemy kierować się tymi wynikami, musimy wziąć pod uwagę również rok wykonania tych testów. Znacznie lepszym wyborem będzie fotelik z 4 gwiazdkami uzyskanymi w 2019 roku niż produkt z podobnym wynikiem otrzymanym w 2015 roku. Warto jednak pamiętać, że te rezultaty nie są miarodajne, jeżeli chcemy porównać foteliki z grupy 9-18 kg. W takim wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy wybrany fotelik został poddany np. Test Plus — badaniom, które dają znacznie dokładniejsze wyniki i skupiają się wyłącznie na tym, jakie bezpieczeństwo zapewnia maluchowi produkt. 

 

Jaki fotelik wybrać dla swojego dziecka?

Podczas wyboru fotelika dla swojego dziecka warto kierować się wynikami rzetelnych badań, a nie opiniami, które można znaleźć w internecie. W razie wątpliwości dobrze zapytać o radę specjalistów, oferujących tego rodzaju produkty, np. w naszym sklepie i wypożyczalni w Szczecinie.