Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 784 503 938

Z bazą czy bez, czyli jak kupić fotelik dla niemowlaka?

Rodzice, którzy oczekują na narodziny dziecka, kompletują wyprawkę, która jest niezbędna od pierwszych dni życia. Kluczowym kryterium podczas wyboru wielu akcesoriów dla maluszka jest ich bezpieczeństwo.

Fotelik dla niemowląt jest jednym z niezbędnych elementów każdej wyprawki, ponieważ potrzebny jest już w momencie transportu dziecka ze szpitala do domu. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni fotelik i czy fotelik z bazą jest odpowiednim rozwiązaniem?

 

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając fotelik? 

Z uwagi na bogatą ofertę produktów dostępnych na rynku wybór odpowiedniego fotelika dla noworodka może być trudny szczególnie dla rodziców, którzy oczekują na narodziny pierwszej pociechy. Oczywiste jest, że kluczowym kryterium powinno być bezpieczeństwo, które zapewni konkretny produkt. Foteliki dla noworodków nazywa się również nosidełkami i przeznaczone są one dla maluchów z zakresu wagowego od 0 do 13 kilogramów.

Najważniejszym kryterium wyboru, które powinni brać pod uwagę przyszli rodzice, jest to, jak konkretny fotelik samochodowy wypada w teście zderzeniowym. Po wykonaniu go produkt otrzymuje odpowiednią liczbę gwiazdek, które informują o jego jakości. Foteliki, które spełniają najwyższe normy, otrzymują pięć gwiazdek, a jednocześnie są produktami, które przyszli rodzice powinni wziąć pod uwagę. Fotelik powinien być również dobrany do konkretnego pojazdu, dlatego opinie innych rodziców nie powinny być wyznacznikiem podczas zakupu odpowiedniego produktu.

 

Czy warto wybrać fotelik z bazą? 

Dzięki zastosowaniu bazy fotelik można szybko wpinać i wypinać. Jest wtedy na sztywno połączony z konstrukcją auta, co podnosi jego bezpieczeństwo*. Dodatkowo w kilku modelach fotelików istnieje możliwość regulacji na kilku poziomach, dzięki czemu można w łatwy sposób dopasować produkt do różnych kątów nachylenia kanapy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku noworodków powinien on być jak najbliższy 45 stopniom, jednak nie wolno go przekraczać. Baza pod fotelik znacząco podnosi funkcjonalność nosidełka, ponieważ często wkładamy dziecko do niego jeszcze przed wyjściem z domu, a każdorazowe oplatanie go pasem bywa problematyczne.

* Dot. fotelików dla noworodków.